DUKLA HRABYŇ - YOUNG BLOOD OSTRAVA ČTVRTFINÁLE PLAY - OFF 1.ZÁPAS

ČTVRTFINÁLE  PLAY - OFF

DUKLA HRABYŇ                                          YOUNG BLOOD OSTRAVA

2                           ( 1:1, 1:0, 0:0 )                           1

stav série    1:0

Dukla jako loňský finalista soutěže vstoupila do utkání lépe a hned v úvodu si vytvořila mírný tlak, který však nedokázala přetavit ve vedoucí branku. Zato na druhé straně udeřilo hned z první vážnější akce, když díky důrazu u mantinelu vybojoval míček Vojtěch Filipiec a krásnou nahrávkou vybídl ke skórování Davida Mánka, pro kterého už nebyl problém zasunout míček za záda hrabyňského gólmana Benka – 0:1. Dukla však nesložila zbraně a po dvou minutách dokázala se soupeřem srovnat stav, když po Vaculíkově akci vyrovnával nechytatelně Marek Miksa – 1:1.

Vyrovnaný stav pak vydržel do druhé třetiny, Dukla začala přebírat čím dál víc iniciativu v zápase a byla několikrát blízko vedoucího gólu, ale z několika šancí vytěžila pouze dvakrát nastřelenou horní tyčku Horákovy svatyně. Vše změnila až situace z poloviny zápasu, Martin Chovanec dokázal na červené čáře u střídaček udržet pásmo, přenesl hru na druhou stranu na Miloše Kusýna, který poté vrátil míček křížnou přihrávkou Laryšovi a ten od mantinelu přesnou střelou překvapil hostujícího gólmana – 2:1. Po vedoucí brance Dukly se hra vyrovnala a začali hrozit i Youngbloodi, jejich šance však končili na brankáři Benkovi.

Obraz hry se pak změnil až v druhé polovině poslední třetiny, Dukla se čím dál víc zaměřovala na hlídání svého hubeného náskoku, Young Bloodi zase číhali na skulinky v obraně domácích se snahou vyrovnat zápas. Jednu z největších šancí na srovnání skóre měl Bogumský, který se ocitl mezi kruhy sám před hrabyňským gólmanem, jeho střela však skončila vedle. Na druhé straně ale hrozila i Dukla z brejkových situací, gólman Horák však už další míček za svá záda nepustil. Když se pak Young Bloodům nepodařilo vyrovnat ani v závěrečné power-play, z důležité první výhry v sérii hrané na dvě vítězná utkání se mohla radovat po takticky vyspělém výkonu Dukla.

Plusovou kuriozitou celého utkání bylo jedno jediné vyloučení, a to pouze za hráčskou lavici, když Young Bloodi v první třetině svou radost ze vstřeleného gólu trochu přehnali, a snad kromě náhradního brankáře se vydala oslavovat vedení na hrací plochu kompletní střídačka, za což hned inkasovala trest za příliš mnoho hráčů. Nutno tedy podotknout, že se celý zápas hrál na poměry vzájemných utkání extrémně slušně bez nesportovních výstřelků z minulosti.