DUKLA PO VÍTĚZSTVÍ NAD FALCONEM

JE PODZIMNÍM MISTREM

HBC FALCON OSTRAVA               DUKLA HRABYŇ

4                  ( 2:2, 1:3, 1:4 )                  9

Dnes oproti minulému týdnu nastoupila Dukla do zápasu se třema plnýma lajnama. Zápas sliboval útočný hokejbal a také tomu tak bylo.
Už v 15.sekundě zápasu otevřel skóre dukelský Laryš. Uběhlo však jen 25sekund a po chybě v obraně bylo vyrovnáno na 1:1. Na další gól nemuseli diváci čekat dlouho a v polovině 4.minuty opět po nedorozumnění v obraně šel do vedení soupeř. 2:1. To mu ale dlouho nevydrželo, přesněji mu to tedy vydrželo jen 19 sekund a Dukla díky Kusýnovi srovnala krok. Do konce třetiny už se pak
skóre nezměnilo a to ani po 2přesilovkách Dukly.
Ve druhé třetině se diváci opět dočkali rychlého gólu a to v čase 13:00, kdy se podruhé v zápase trefil dukelský Kusýn. 2:3.
Radost z vedení ovšem opět nevydrželo dlouho, protože nahození od modré, v čase 14:59, zapadlo přes chumel hráčů před bránou do svatyně berličkářů. 3:3. Dukla se tlačila stále více dopředu, sem tam se to díky tomu podařilo i Falconu a vyústěním tohoto tlaku byla trefa Miksy v čase 22:45 a Dukla tak šla do vedení. 3:4 pro hosty. Uplynulo pouhých 12sekund od vedoucího gólu
a dukelský Pavlíček zvýšil na 3:5. Do konce 2.třetiny už se skóre nezměnilo.
Do 3.třetiny vstoupil lépe domácí celek, který v útočném
pásmu zamotal hlavy hráčů Dukly a po dorážkách v čase 24:19 snížil na 4:5. Na střídačce zazněly slova o tom, že armádní lazaři nenechají nic náhodě a musí přidat další góly a dohrát tak zápas v klidu. Povedlo se. V čase 25:04 se opět prosadil Pavlíček a zvýšil na 6:4 pro Duklu. Uběhlo 55sekund a po vyhraném buly v útočném pásmu střelou od modré zvýšil na 7:4 Janoš. Ale ještě nebyl samozřejmě konec zápasu.
V čase 27:40 dal svůj 3.gól v zápase dukelský Kusýn a dosáhl tak Hat-tricku.4:8. Berličkáři tak kontrolovali zápas a pod tlak se dostali až po vyloučení jejich brankáře, v čase 29:17, za vysokou hůl a nechtěnné trefení při rozehrávce za bránou hráče Falconu
do úst, kdy se objevila krev a za ní tak dostal o 2minuty navíc.
Brankář si to však vynahradil jistýmy zákroky a nepustěním gólu v tomto oslabení. Dukla byla sice pod tlakem, ale díky vysunuté obraně Falconu se párkrát dostala před bránu domácích. Ztroskotala naopak na brankáři Falconu.
Poslední úprava skóre přišla až v čase 35:53, kdy dukelský Kubovčík zvýšil na 9:4 a díky výhře za 3body si hráči Dukly upevnili pozici na 1.místě v tabulce, na kterém taky jisto jistě přezimují !
Díky šňůře 7mi výher v řadě a po krásných podzimních zápasech a bojích si to určitě zaslouží.
Z 11ti zápasů a 33možných bodů Dukla vytěžila krásných 28bodů se skóre 46:17.
8x vyhrála v základní hrací době, 2x na samostatné střílení
a 1x prohrála. Naposledy 5.10. s týmem Youngblood Ostrava.
Skvělá parta pohromadě, 1.místo v tabulce, v zápasech vždy, až na některé 1.třetiny, nasazení hráčů do boje na 100%, radost ze hry a vítězství jsou tím správným dárkem nejen pro ně, ale také pro fanoušky Dukly před blížícíma se vánocema.