Tygr - Dukla 2.zápas

06.05.2012 16:15

Zápas Tygr - Dukla

BOHBL | 2. zápas čtvrtfinále | Neděle 6. 05. 2012, 10:30 | TJ Sokol Poruba | Zápas č. 45

A nutno dodat, že jsme nic nepodcenili a ani nám nenarostla křídla do druhého souboje. Sice nás bylo o dva kamarády méně než v sobotu, ale tento fakt neměl na náš výkon vliv, dále jsme pracovali jako jeden muž. Tygr se však rval více než statečně - na vlastní modré vytvořil val, který bylo velice náročné projít, o poznání přitvrdil (tvrdě vyrukoval již o den dříve, ale až za stavu, kdy bylo rozhodnuto, takže nám to tak nevadilo) a především se úplně proměnila jejich brankářská persona Piwo! Zatímco brankář soupeře v sobotu fakt neměl den, v neděli předvedl fantastický výkon a dlouho to vypadalo, že vychytá celou Duklu Hrabyň. Naštěstí se mu to nakonec nepovedlo…

Bušili jsme do soupeře hlava nehlava, ale gól ne a ne dát. Nejvíce to bylo markantní ve druhém dějství, kdy ten tlak byl až drtivý. Samozřejmě soupeř hrozil z brejků, ale jinak byla hra pořád v útočném pásmu Tygrů. Jenže uhodilo na druhé straně, a to když Tygři možná trošku šťastně využili svou přesilovou hru. Nicméně toto
k play-off patří a je tomu tak dobře. Do třetí třetiny jsme tak šli s cílem zápas otočit, což byl po takovém vývoji utkání docela paradox. A to nebylo všechno! Přehlídka zahazování šancí z naší strany pokračovala a uhodilo opět u nás! Z ojedinělého brejku a po nedorozumění před naší brankou se rozsvítilo na ukazateli skóre 2:0. To byla ledová sprcha, ale jelo se dál. Do konce zbývalo 5 minut a stále na našem kontě nula… ale pak už se to podařilo. Po těch šancích a jasných tutovkách celkem nenápadná, ale přesná a tvrdá střela Graba a šance ožila. A když krátce nato Grabo zamíchal a našel čepel R. Velčulina v těsné blízkosti hostující svatyně, radost z vyrovnání byla obrovská. A přišly emoce! Tygři přitvrdili až za hranici únosnosti, nějaké fauly byly i od nás, takže se začalo více vylučovat. My z toho vyzískali přesilovky, které se přenesly až do prodloužení, ale rozhodující úder se nepodařilo zasadit. A když už to vypadalo, že o všem rozhodnou samostatné nájezdy, tak po úniku z pravého křídla o postupu rozhodl v ten den naprosto vyčnívající Grabo… Klobouk dolů před Tygry a jejich taktikou, ale klobouk dolů i před námi - sáhli jsme si opravdu na dno sil a dokázali velice nepříznivý vývoj otočit. Samozřejmě šlo i o notný kus štěstí, ale s ohledem na ten tlak a s ohledem na velmi semknutý výkon celé party, jsme si jej snad zasloužili. Postupujeme do semifinále, kde se zase bude hrát úplně jiný hokejbal.

Tygr Poruba 2 : 3 Dukla Hrabyň