!!!  ČTVRTFINÁLE PLAY- OFF  !!!

!!! DUKLA PADLA PO NÁJEZDECH !!!

Dukla Hrabyň               Young blood

2      ( 0:0, 0:1, 2:1)       3

První duel jsme nezvládli. V týdnu se řešily problémy s YB, kteří ještě dlužili nějaké věci a peníze, takže neměli mít původně kabinu, jako celý dosavadní ročník v BOHbL. YB své dluhy těsně před zápasem smazali, ale nám to moc nepřidalo. Přišlo nás navíc celkem 19 (17+2), sestavu jsme neměli, komunikace nebyla v týdnu nejlepší. Také jsme se snažili vyvolat ducha play-off tak nějak uměle, prostě něco tam chybělo a přeneslo se to i na střídačku. Přidejte hru na čtyři křídelní dvojice a výsledkem bylo, že jsme se do utkání nemohli tak nějak dostat. To soupeř do toho vletěl s obrovskou vervou a touhou všem dokázat, že je lepší, než banda starých chudáků, za které nás celou sérii považoval. Přesto více zasahoval brankář hostí, jenže vůbec to nebylo k našemu prospěchu, protože jsme jej trefovali tak dlouho, až se rozchytal k velkému sebevědomému výkonu. Jeho velikou postavu jsme nemohli překonat ani za nic. A přišel trest! Bylo to již ve druhé třetině, ale nepokryli jsme střelce a dorážejícího hráče, a YB vedli! Věděli jsme, resp. jsme k tomu velice rychle dospěli, že YB budou střílet ze všech pozic, i z veliké dálky, a přesně to bylo po čas celého zápasu. Bobeš hodně vykryl, ale prvnímu gólu zabránit nedokázal. Dostali jsme těžký zásah a velice se otřepávali, v té době dominoval soupeř. Do třetiny již gól nepadl a do závěrečného dějství jsme sestavu zredukovali (nelze hrát tyto zápasy na 4 útoky!) a vydali se na zteč. Naše útočné úsilí bylo však za cenu otevírání zadních vrátek a to soupeř potrestal brejkem - 0:2. Situace již vypadala beznadějně, protože čas utíkal rychle a YB to na nás hráli dobře. A vytáhli ještě něco… Právě v té době se narodila ubohost v takové míře, v jaké jsme se s něčím takovým ještě nepotkali. Přišly provokace, nadávky (bohužel i před smysly sudích, kterým to očividně nevadilo) a červená střídačka se proměnila v ohromný cirkus, ale de facto cirkus smutný, protože ti kluci shazovali sami sebe. Očividně jim to nevadí, a proto jsou někteří jejich lidé takoví, jací jsou. Nevzdali jsme se, zkusili zápas ještě zachránit a poprvé v sérii ukázali naši sílu. Přitloukli jsme YB k jejich brankáři a bušili do nich tak, až jsme si v posledních několika sekundách základní hrací doby vynutili prodloužení dvěma přesnými zásahy. Jak moc nás mohlo mrzet, že jsme nepřišli dříve na jednoduchý recept chodit do brány, stínit obrovitému brankáři, protože právě tak jsme ty góly dali. Jako mávnutím kouzelného proutku kabaret YB zmlkl a nebýt závěrečné sirény, poslali bychom je do sprch s kotlem. Jenže přišla přestávka, prodloužení, a byť se hrálo první tři minuty jen v našem útočném pásmu, tlak jsme nezúročili. Asi bychom tlačili dál, dominovali jsme, ale přišel faul a YB využili přesilovku ke srovnání hry. Nebezpečné chvíle před Bobešem jsme přežili a mohli i rozhodnout, ale Aranka sám před brankou minul, takže slovo dostaly nájezdy. Ty jsme hrubě nezvládli. Nedali jsme ani jeden z pěti, kdežto YB jeden, ten úplně poslední, proměnili. Prohráli jsme první zápas, pro všechny dost nečekaně a byli jsme hodně dole. Navíc otrávení, zklamaní, smutní, rozčarovaní z toho, čehož jsme se museli účastnit. Porazili nás, byť šťastně, ti, co nám nadávali do kurev atp. …

stav serie  0:1