!!!DUKLA VYHRÁLA OBA ÚVODNÍ SEMIFINÁLOVÉ ZÁPASY!!!

NEDĚLE  5.KVĚTNA 2013

HBC SOKOL MARTINOV                        DUKLA HRABYŇ

2                     (0:1, 2:1, 0:3)                   5

stav serie     0:2

Na druhý den se stalo přesně to, co jsme čekali. Martinov bez jakéhokoli respektu do utkání vletěl a moc chtěl stav série srovnat. A ti kluci na to mají. Hráli s obrovským nasazením, pohybem a také přitvrdili. Typické play-off, kdy každý zápas je jiný. A v tom je play-off tak krásné! My jsme sice opět šli relativně brzy do vedení, ale už jsme nedominovali, první třetina byla naprosto vyrovnaná. Dějství druhé přineslo martinovskou specialitu, totiž zlepšený výkon a naše tápání. Tady pozor, zdvižený prst do dalších bojů, protože není náhoda, že jsme v oba dny měli druhé třetiny tak špatné! Belasí sešlápli plyn k podlaze a my začali šlapat vodu. Také na velmi slušně zaplněné tribuně Balnar Arény měli Martinovští převahu, takže se občas ozval potlesk, diváci si začali užívat boj ve velkém tempu. A také se po našem zaváhání v rozehrávce dočkali první trefy v síti Dukly. Jenže soupeř asi ztratil koncentraci, protože v blížícím se závěru třetiny jsme se opět ujali vedení. Jenže pak jsme udělali strašnou hrubku, místo abychom třetinu dohráli s jednogólovým vedením, nepochopitelně jsme zahráli její závěr riskantně a přišel další trest v podobě smrtícího brejku - 2:2. Bylo nutno něco změnit. Všichni jsme se semkli, vyříkali si, co děláme špatně a že je nutno přidat, pokud chceme vyhrát i druhé semifinálové klání. Provedli jsme i jednu změnu, Okoča, který dosud odpočíval, šel na plac s úkoly jistit ve druhé pětce útočné snažení svých spoluhráčů. Vyšlo to a tady ani nemluvím o štěstí! To byl cílený tah, podpořený obrovským tlakem a touhou všech dukelských bojovníků. Martinov byl opět přikován ke svému brankáři, podobně jako v zápase o den dříve. Střely jen padaly na strážce soupeřovy svatyně. Ta nejprve jen zazvonila po naší tyčce, ale pak už to přišlo a ukazatel skóre se v krátkém sledu za sebou dvakrát měnil. Martinov už se na odpor nezmohl a gólovou tečku dal po krásné akci výstavní ranou Milhaus. Zvítězili jsme 2:5 a nehodláme nic ponechat náhodě. Uvědomujeme si sílu soupeře a vnímáme i naše chyby a zaváhání. A toto všechno budeme mít na paměti, když v sobotu půjdeme do třetího mače, kterým budeme chtít zajistit to, co se nepodařilo loni, totiž tolik kýžené, žádané a vysněné finále! Mějme to na paměti, nic nepokazme a udělejme již v sobotu ten tolik potřebný krok…