!!! DUKLA ZVÍTĚZILA V ÚVODNÍM SEMIFINÁLE  !!!

SOBOTA 4.KVĚTNA 2013

HBC SOKOL MARTINOV                DUKLA HRABYŇ

0                 (0:2, 0:1, 0:2)            5

Martinov zaplatil za to, že nastoupil s až přehnaným respektem. Sami jsme se tomu divili, nicméně jsme ihned po úvodní buly „šli na věc“ a natlačili se do obranného pásma soupeře. A protože jsme vířili pohybem, protože aktivita, chuť i síla byla jasně na našich holích, velice brzy jsme otevřeli skóre. Tlak pokračoval dál a přišel další gól. Třetina jako z partesu. Ale dvoubrankové vedení nás uklidnilo asi až moc, protože se po obrátce dostavilo první varování protivníka, který začal ukazovat, proč v základní části skončil ihned za precizní Opavou. Martinov se oprostil obav a začal se tlačit před Benyho. Ten však měl den a chytal velice spolehlivě, párkrát tak připomněl famózní formu z play-off v loňském roce. Museli jsme několik ošemetných situací řešit zakázaným uvolněním, což v jistých chvílích těchto vyřazovacích utkání není vůbec na škodu. A když už visel kontaktní gól na vlásku, podařilo se nám několik brejků a opět jsme zvedli hledí. Postarala se o to třetí pětka, která zahrála skvělý zápas a potvrdila vyrovnanost sestavy. Sestavu jsme vůbec museli přeskupit, protože chyběli Marek, Kamil a distancovaný Pepa. Ale zase se do ní vrátili Jarek, který hrál výborně, a hladový Velčulin. A právě Velčulin si náramně sedl s křídelním parťákem Šimim, se kterým dostrkali nesmírně důležitý třetí gól. Martinov po této ráně zjistil, že tento zápas ztratí. My měli dobrý pocit, vedli jsme po dvou třetinách 0:3, každá pětka dala gól, všichni jsme se střídali, nefaulovali, utkání jsme si fakt užívali a hráli jako perfektně namazaný stroj. V závěrečném dějství jsme nejprve ještě využili perfektně sehranou přesilovou hru a v závěru po krásné akci skóre uzavřeli. Skvělý semifinálový vstup!