Tygr Poruba - Dukla Hrabyň

13.04.2013 12:30

 

 

 

       !!! Dukla padla v posledním zápase základní části !!!

 

                                                                        

                                                            

                         TYGR PORUBA                   DUKLA HRABYŇ

                                    3           (1:1, 0:0, 2:1)           2

 

 

Dukla před tímto utkáním už věděla, že nemůže předstihnout Martinov na druhém místě v tabulce, přesto potřebovala bodovat k upevnění své třetí pozice. Tygři zase v případě úspěchu mohli reálně pomýšlet na vylepšení svého průběžného sedmého místa, o kterém by se rozhodlo v přímém souboji s Young Blood v neděli.

Hrabyň byla v tomto utkání jasným favoritem s aktuálně mnohem lepší formou než její soupeř z Poruby, nastoupila ve velmi silném složení , a proto nic před zápasem nenasvědčovalo tomu, že by měla mít v zápase nějaké komplikace se ziskem tří bodů, navíc Tygři se v posledních ligových zápasech potýkali spíše sami se sebou a početnou marodkou a v posledních čtyřech zápasech vstřelili shodně pouze jednu branku. Jenže jak samotné utkání ukázalo, Tygrům prostě Dukla jako soupeř vyhovuje a podzimní výhra na nájezdy zřejmě nebyla náhodná.

Zápas začal očekávaným scénářem, když se Dukla už v čase 5:38 ujala vedení zásluhou branky Radima Vaculíka, kterému asistoval Marek Miksa – 0:1. Jenže první komplikace nastala hned vzápětí, když po pár okamžicích bylo srovnáno díky Davidu Čáňovi, kterému nahrával Martin Mlčák. Právě tito dva navrátilci do sestavy pak byli spolu s opět famózním Petrem Piwowarskim základem rodícího se překvapení v dalším průběhu zápasu. V první třetině už ale ke změně skóre nedošlo a stav byl nerozhodný 1:1.

Druhá část přinesla zvýšenou aktivitu Dukly, která ovšem narážela na skvělého brankáře Tygrů, na druhé straně udržoval šance Dukly na vítězství při ojedinělých šancích domácího týmu Vladimír Benko. Prostřední část tak branku nepřinesla a o všem se mělo rozhodnout v závěrečné třetině.

Do té měli výborný vstup Tygři a hned v první minutě se poprvé v utkání ujali vedení, kdy podruhé v zápase zafungovala spolupráce Mlčáka s Čáněm, doplněná ještě o Romana Štěrbu – 2:1. Vyrovnat se Dukle podařilo o necelé čtyři minuty, uklidňující branku na 2:2 vstřelil Pavel Tomeš po asistenci Marka Miksy. Dokonat obrat jako v posledních zápasech se ale Hrabyni i přes výraznou střeleckou převahu nepodařilo. Naopak. Dvě a půl minuty před koncem zápasu rozhodl o zisku tří bodů Tygrů Martin Mlčák po nahrávce Davida Čáně – 3:2.

Tygři potvrdili, že jim Dukla ve vzájemných zápasech sedí a porazili ji i podruhé v sezóně, po podzimním vítězství 3:2 na nájezdy tentokrát stejným výsledkem v normální hrací době. Po senzačním vítězství tak snížili ztrátu na Young Bloody na rozdíl jednoho bodu, o šestém místě po základní části se rozhodne v přímém souboji v neděli. Aby Tygři přeskočili svého soupeře, musejí vyhrát za tři body. Dukla si naopak zkomplikovala její současnou třetí příčku a musí spoléhat na to, že v posledním utkání základní části Warrioti Havířov nezvítězí s Opavou.

Branky a nahrávky: 5:45 Čáň David (Mlčák Martin), 24:46 Čáň David (Mlčák Martin, Štěrba Roman), 33:36 Mlčák Martin (Čáň David) - 5:38 Vaculík Radim (Miksa Marek), 28:05 Tomeš Pavel (Miksa Marek).

Střely 22:47, Vyloučení 3:1, Přesilovky 1:3, Využití 0:0, V oslabení 0:0, Diváků 20.