YOUNG BLOOD OSTRAVA - DUKLA HRABYŇ ČTVRTFINÁLE PLAY - OFF 2.ZÁPAS

YOUNG BLOOD OSTRAVA                           DUKLA HRABYŇ

VS

2                            ( 1:1, 1:0, 0:3, )                     4

stav serie  0:2

Young Bloodi chtěli svému soupeři oplatit těsnou prohru z prvního utkání a pokusit se ještě zabojovat o případný postup v rozhodujícím třetím zápase, Dukla ale poučená i z loňské série se stejným soupeřem nakonec dovedla svou snahu o co nejrychlejší postup do zdárného konce a poradila si s Young Bloody i v odvetném utkání.
Neměla to ale vůbec jednoduché, což ukázal už úvod druhého vzájemného utkání. V čase 6:13 sice otevřel skóre utkání navrátilec do sestavy Pavel Kozubek po nahrávce Kubovčíka – 0:1, hned vzápětí ale bylo srovnáno, když rychlý návrat domácího týmu do zápasu zařídil Vojtěch Filipiec – 1:1.
Nerozhodné skóre pak vydrželo až do poloviny zápasu a byli to hráči Young Blood, kteří se ve dvacáté minutě dokázali dostat do vedení, když Rostislav Bogumský vybídl ke skórování Matěje Elbla a ten svou brankou přiblížil Young Bloody k rozhodujícímu třetímu utkání – 2:1.
Vedení si pak Young Bloodi přenesli i do třetí třetiny, kdy ale hned na začátku neuhlídali Pavla Kozubka a ten překonal podruhé v utkání domácího brankáře Martina Horáka – 2:2. Aby toho nebylo málo, v čase 28:18 stejný hráč završil svůj hattrick a třetím gólem vyhnal na střídačku youngbloodskou jedničku, místo které se do branky postavil Jan Tabášek. Dukla se po obratu skóre na počátku třetí třetiny začala soustředit čím dál více na obranu, Young Bloodi se už ale na další obrat skóre nezmohli, navíc postup Dukly pečetil půl minuty před koncem do prázdné branky při power-play domácích hrabyňský Zdeněk Pavlíček.
Young Bloodi tak stejně jako vloni končí po porážce se stejným soupeřem ve čtvrtfinále soutěže, Dukla pak potřetí za sebou postupuje do semifinále a po třetím místě v premiérovém ročníku a loňském druhém místě letos určitě myslí na příčku nejvyšší. První krok jí proti nesmírně houževnatému soupeři vyšel, Young Bloodi se v play-off předvedli v perfektním světle a při troše štěstí mohli klidně postoupit. Celá série se oproti té loňské nesla v klidném duchu, bez zbytečných emocí a s minimem vyloučených hráčů, což určitě celému klání jenom prospělo. Young Bloodi tak po dvou těsných porážkách končí v letošní sezóně na 7. místě. Nejlepšími hráči týmu v sezóně pak byli vyhlášeni Ondřej Svoboda, Jiří Hlaváč a Jakub Elbl.