YOUNG BLOOD OSTRAVA                           DUKLA HRABYŇ

2                 ( 0:0, 1:2, 1:3)                 5

V sobotu čekal tým Dukly na hřišti v Zábřehu bojovně naladěný Young Blood Ostrava
a celý zápas se odvíjel v tomto duchu. Boj o každý centimetr hřiště, spousty
osobních soubojů, někdy možná až za rámec pravidel, ale taky mhoho gólových šancí
na obou stranách. První, kdo tu svou využil byl ve 13.min. hostující L.Grabovský,
který si z obrany naběhl mezi kruhy, kde ho svou krásnou přihrávkou z levého rohu našel
M.Matocha, 0:1. V 18.min.po individuální akci proměnil L.Zavadil střelou ze stejného
místa odkud padl 1.gól na 0:2. Zápas se hrál stylem nahoru-dolů, gólových šancí
přibývalo, tempo i temperatura hráčů se zvyšovala, taky si párkrát vyměnili výstřelky pěstí
nebo pár peprných slov a podobná akce jako nastala při 1.gólu Dukly nastala tentokrát
na opačné straně 19sek. před koncem 2.třetiny, jen s tím rozdílem, že přihrávku z rohu
nešťastně zastavil přímo na hokejku soupeře L.Grabovský a tým young Blood tak snížil v závěru na 1:2. Do třetí třetiny vstoupila Dukla s tím, že tento souboj musí pro ní musí skončit
vítězně. Po necelých odehraných dvou minutách 3.třetiny se v přesilové hře po pěkné kombinaci s J.Darivčákem opět i jako by chtěl odčinit nešťastný "stoping", prosadil L.Grabovský a zvýšil tak na 1:3 pro Duklu. Chyběly 2minuty do konce 3. třetiny a přesilovku hrál tentokrát domácí tým. Po tvrdé střele od modré čáry, kterou vyslal J.Hlaváč a kterou tečoval R.Lembard,nad sebe brankář hostí ještě vyrazil, ale v tu chvíli se v mele nezorientoval a při zpětném pohybu si srazil míček levou rukou do branky, 2:3. Jednu minutu a 20sek. na to už se ale opět radovali hosté a to díky skvělému buly, jako předváděl po celý zápas R.Vaculík a jeho asistence z ní J.Darivčákovi, který po předchozích třech neproměněných šancích v zápase, menším lobem spoza modré čáry trefil prázdnou bránu a upravil, ale ne ještě naposled, skóre na 2:4. Domácí, kteří opět hráli s brankářem v poli si ještě stihli do konce zápasu vykoledovat další vyloučení a v sobotním zápase skvěle hrající L.Grabovský ho po krásné individuální akci potrestal a uzavřel tak výsledek sekundu před koncem zápasu na 2:5.
Zápas Dukla opět nakonec zvítězila díky větší vůli po vítězství, týmovému duchu, morální
vyrovnanosti a nasazení ve hře. Byl to její poslední ligový zápas v tomto kalendářním roce a díky této výhře tak stráví zimu na 2.místě ligové tabulky.